www.zwyzki-bytom.pl

Aktualności - wynajem zwyżek i podnośników

Montaż anten nadawczych

2020-06-05

Podnośnik 32 metry w Chorzowie. Praca Iveco CTZ 32 metry zwyżka przegubowo teleskopowa

Właściciele dużych obiektów, w tym centrów handlowych mogą posiadać anteny zamontowane na dachach lub wysokich pylonach reklamowych. W tej sytuacji niezbędne jest wynajęcie zwyżki lub podnośnika który umożliwi bezpośredni dostęp osobie uprawnionej do anteny.
Więcej


Błędy podczas użytkowania zwyżki

2020-05-08

Wynajem podnośnika koszowego do prac budowlanych w Bytomiu

Firm oferujących usługi zwyżką jest coraz więcej. Świadczą one usługi na terenie całego kraju, a ich klientami są zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Czy jednak każda firma wie jak bezpiecznie obsługiwać zwyżkę? Niestety nie. Wiele z nich ma bardzo ubogie doświadczenie w tym temacie, czego konsekwencją są często popełniane, groźne błędy.
Więcej


Zajęcie pasa drogowego do pracy ze zwyżką

2020-04-09

Wynajem podnośnika nożycowego Bytom

Wiele zleceń obejmujących użycie zwyżki, wymaga tymczasowego zajęcia pasa drogi. Nie można tego zrobić ot tak sobie, parkując na jezdni podnośnik koszowy i wstrzymując lub utrudniając ruch. W takich zleceniach ściśle należy przestrzegać procedur i uzyskać zgodę zarządcy na zajęcie części pasa drogowego.
Więcej


Jak zbudowany jest podnośnik koszowy

2020-03-10

Wynajem podnośnika koszowego Bytom

Konstrukcja takiego samochodu jest prosta. Wykorzystuje nadwozie istniejących pojazdów dostawczych lub ciężarowych. Posiadają one kabinę pasażerską w przedniej części, zwykle mogącą pomieścić 3 osoby.
Więcej


Wynajem zwyżki 20m w Bytomiu

2020-02-09

Wynajem zwyżki 20m w Bytomiu

Oferując wynajem zwyżek, robimy to zarówno na godziny, cena liczona zgodnie z cennikiem, jak również po wcześniejszej inspekcji i wycenie – wówczas otrzymają Państwo kompleksową wycenę usługi, obejmującej wynajem zwyżki i ewentualną ekipę pracowników.
Więcej


Odśnieżania dachów ciąg dalszy

2019-01-22

Odśnieżanie z podnośnika w Tarnowskich Górach

Odśnieżanie z podnośnika w Tarnowskich Górach

Tym pracowaliśmy na terenie Tarnowskich Gór. Zajęliśmy się odśnieżeniem dachów ze wskazanych nieruchomości na terenie tego miasta.


Zima - usuwanie zalegającego śniegu z podnośnika

2018-12-21

Usuwanie zalegającego śniegu Katowice Więcej.


Jesienna wycinka drzew

2018-11-10

Wycinka i frezowanie pni Więcej.


Kolejne prace naszych zwyżek

2018-10-14

Katowice - praca podnośnika Zobacz jak nasz sprzęt pracował na terenie Katowic.


Bytom - naprawa elewacji z wykorzystaniem naszej zwyżki

2018-08-14

Naprawa elewacji z wykorzystaniem zwyżki Nasza zwyżka pracowała dziś przy naprawie elewacji.


Montaż reklamy zewnętrznej za pomocą naszej zwyżki

2018-06-15

Wynajem zwyżki do zamontowania reklamy zewnętrznej Mieliśmy przyjemność pomóc firmie reklamowej ze Śląska zamontować reklame zewnętrznę na elewacji budynku. Wszystko z wykorzystaniem naszego sprzętu - zwyżki.


Praca zwyżki przy wyburzaniu Hotelu w Oświęcimu

2018-05-18

Nasza zwyżka brała udział w demontażu nieczynnego szybu górniczego w Bytomiu. Nagraliśmy krótki filmik.


Praca zwyżki przy wyburzaniu Hotelu w Oświęcimu

2018-04-23

Hossa trudnych zadań się nie boi. Podjęliśmy wyzwanie i nasz sprzęt brał udział w wyburzaniu Hotelu przy dworcu w Oświęcumiu.

Wyburzenie dworca w Oświęcimiu Wyburzenie dworca w Oświęcimiu

Wynajem zwyżki 18m w Piekarach Śląskich

2018-04-03

Praca zwyżki 18m w Piekarach Śląskich Nasze dzisiejsze zlecenie obejmowało naprawę elementów elewacji bloku mieszkalnego w Piekarach Śląskich. Do realizacji zlecenia użyliśmy naszej 18 metrowej zwyżki (sprawdź cenę wynajmu) Nissan Cabstar o udźwigu do 200kg.

Wycinka drzew - Bytom przy kopalni Bobrek

2018-03-14

Wycinka drzew Bytom przy kopalni BobrekW ramach przygotowań do wiosny zajęliśmy się podcinaniem oraz wycinką drzew w Bytomiu przy kopalni Bobrek. W ramach naszych obowiązków było, poza samą wycinką, odpowiednie zabezpieczenie terenu oraz uprzątnięcie ściętego drewna.

Jak powinny być oznaczone ponodśniki?

2018-02-07

Zwyżki i podnośniki koszowe to urządzenia, ułatwiające ludziom wykonywanie prac na wysokości. W krajobrazie miejskim bardzo często można spotkać zwyżki, biorące udział w różnego typu pracach. Montaż reklam na budynkach, pielęgnacja drzew lub prace porządkowe przy usuwaniu śniegu z dachów. Czy jednak zwrócili Państwo na to, w jaki sposób oznaczone są podnośniki koszowe? Przepisy prawa nie nakładają w tym temacie żadnych regulacji, dlatego to właścicieli zwyżek powinni sami zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom i urządzeniom. Jednym ze sposobów jest prawidłowe oznaczenie zwyżek.

Pierwszym elementem, który każda wynajęta zwyżka powinna posiadać jest światło ostrzegawcze. Światło o barwie pomarańczowej emitujące sygnały błyskowe powinno być zainstalowane na dachu kabiny oraz w tylnej części pojazdu. Jego uruchomienie powinno się odbywać w czasie, kiedy zwyżka jest w użyciu i zajmuje pas ruchu, chodnik lub została zaparkowana na parkingu. Takie światło zdecydowanie zwiększa widoczność pojazdu, sprawiając że inni kierowcy na czas mogą go ominąć w bezpiecznej odległości, redukując przy tym szybkość. Jeśli zwyżka wyposażona jest w stateczniki, to one również powinny być oznaczone ostrzegawczymi pasami w kolorze biało czerwonym. Zazwyczaj takie oznakowanie jest naklejane na płaskie powierzchnie i wykonuje się go z folii odblaskowych, zapewniających dobrą widoczność również po zmroku.

Montaż zimowego ogrodu

2018-01-15

Lubimy wyzwania. Początek nowego roku pozwolił nam jeszcze zmierzyć się z bardzo ciekawym zadaniem - montażem ogrodu zimowego w Bytomiu.

Z wykorzystaniem podestu wolnobieżnego wykonaliśmy zlecenie bez najmniejszych problemów. Zakres naszych prac obejmował ustawienie wynajętych platform w odpowiednim miejscu oraz montaż poszczególnych komponentów budowlanych.

Bytom, montaż ogrodu zimowego za pomocą podestu wolnobieżnego

Zapraszamy do kontaktu jeśli potrzebują Państwo pomocy w innych, ciekawych zadaniach.

Zimowe zlecenia na wynajem zwyżek i podnośników

2017-12-02

Zima to czas wytężonej pracy dla naszych zwyżek. W grudniu nasz sprzęt brał udział w wielu wymagających zleceniach. Te najciekawsze i najbardziej wymagające to między innymi usuwanie śniegu i lodowych sopli z gzymsów wysokich kamienic. Nasze zwyżki ponownie okazały się bezkonkurencyjnym sprzętem do wykonania tego rodzaju zadań. Przypomnijmy, że to na właścicielu obiektu spoczywa obowiązek usuwania śniegu i lodu z konstrukcji budynku. Spadające nawisy śnieżne i ciężkie lodowe sople są bowiem poważnym zagrożeniem dla ludzi przechodzących wzdłuż budynku, jak również zaparkowanych pod nim samochodów.

Przebieg naszych prac był następujący. O wczesnych godzinach porannych na miejsce pracy przybyła zwyżka wraz z ekipą pracowników. Zabezpieczyliśmy teren prac odgradzając go taśmami ostrzegawczymi i ustawiając tabliczki informacyjne o pracach na wysokości. Zarządca obiektu dzień wcześniej zadbał o to, aby pod budynkiem nie parkowały samochody, co znacznie ułatwiło nam pracę.

Przy pomocy wynajętej zwyżki pracownicy osiągnęli wysokość gzymsów i okapów dachów, z których rozpoczęli usuwanie śniegu i lodu. Wykorzystując narzędzia ręczne, udało się oczyścić budynek na całej długości elewacji. Na koniec prac śnieg i lód zalegający pod budynkiem został przez nas uprzątnięty, a teren przygotowany do bezpiecznego użytkowania przez ludzi i samochody.

Zapoznaj się z naszą ofertą na wynajem zwyżek i podnośników na terenie całego śląska

Copyright 2024 www.zwyzki-bytom.pl All right reserved. Projekt: OWL