www.zwyzki-bytom.pl

Błędy podczas użytkowania zwyżki

2020-05-08

Wynajem podnośnika koszowego do prac budowlanych w Bytomiu

Firm oferujących usługi zwyżką jest coraz więcej. Świadczą one usługi na terenie całego kraju, a ich klientami są zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Czy jednak każda firma wie jak bezpiecznie obsługiwać zwyżkę? Niestety nie. Wiele z nich ma bardzo ubogie doświadczenie w tym temacie, czego konsekwencją są często popełniane, groźne błędy.

Przeciążenie kosza zwyżki – to nagminny błąd, mogący nieść poważne i groźne skutki. Każda zwyżka ma określoną dla siebie, maksymalną wartość obciążenia kosza. Zależy to od jego konstrukcji i sposobu mocowania do ramienia dźwigu. Przeciążenie kosza może następować na skutek wejścia do niego zbyt wielu osób lub zabrania za dużej ilości sprzętu. Efektem tego może być utrata stabilności przez podnośnik i nawet jego przewrócenie się.

Złe wypoziomowanie podnośnika – to kolejny błąd. Pośpiech, brak dokładności lub niewiedza. Aby zwyżka oferowała bezpieczne warunki pracy, musi zostać prawidłowo wypoziomowana przy pomocy stateczników. W innym przypadku, kiedy stoi na nierównym terenie, może dojść do jej przewrócenia się podczas próby rozłożenia ramienia. Należy również przed podjęciem pracy na zwyżce sprawdzić, czy stoi ona na stabilnym i nie osuwającym się gruncie.

Zapoznaj się z naszą ofertą na wynajem zwyżek i podnośników na terenie całego śląska

Copyright 2024 www.zwyzki-bytom.pl All right reserved. Projekt: OWL